Web Analytics

iPhone HEIF Dosyalarını Otomatik Olarak JPEG Dosyalarına Dönüştürme

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone kamera ile HEIF formatında çektiğiniz fotoğrafları, bir bilgisayara kopyalarken otomatik olarak JPEG’e dönüşmelerini sağlamak için şu ayarları etkinleştirmeniz gerekiyor:

  1. iOS cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın ve Kamera seçeneğine dokunun.
  2. Formatlar‘a dokunun ve kameranın HEIF / HECV formatında fotoğraflar çekmesi için “Yüksek Verimlilik” seçeneğini işaretleyin.
  3. Daha sonra Fotoğraflar uygulamasının ayarlarına gidin ve bilgisayara aktarırken HEIF formatını otomatik olarak JPEG’e dönüştürmek için “Mac’e veya PC’ye Aktarın” bölümünün altındaki “Otomatik” seçeneğini işaretleyin.
iPhone kameranızda HEIF formatını kullanmayı tercih ediyorsanız, otomatik resim dönüştürme ayarının etkin olduğundan emin olmak iyi bir fikirdir. Çünkü iPhone’dan Mac veya Windows PC’ye aktardığınız fotoğrafları görüntülerken ya da paylaşırken uyumluluk sorunu yaşamak istemezsiniz.

Gelecekteki iPhone modelleri muhtemelen HEIF formatını kullanmaya devam edecek, ancak iPhone fotoğraf makinesi çekimleriniz için yeni HEIF resim formatını veya eski geleneksel JPEG resim formatını kullanmak isteyip istememek tamamen size kalmış. HEIF, iOS cihazlarda depolama alanından tasarruf ederken, JPEG görüntüleri daha fazla depolama alanına sahip olmakla birlikte herhangi bir cihaz, bilgisayar, işletim sistemi ile evrensel olarak uyumludur.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst