Web Analytics

iPhone, iPad ve Mac için en iyi VPN çözümleri

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Her geçen gün, ülkemizde kapanan internet sitelerinin arasına yenileri ekleniyor. Bu sitelere girmek isteyenlerin kullandığı teknolojilerden birisi de VPN. VPN kullanmanın başka bir sebebi de gizlilik ve güvenlik. İnternet servis sağlayıcılar (ISS) size ait internet ve gezinme verilerini topluyor hatta bu bilgileri satıyorlar. Bu tür sakıncaları önlemek için VPN teknolojisini kullanabilirsiniz. Sizler için iPhone, iPad ve Mac için en iyi VPN çözümlerini araştırdık.

VPN nedir?​

Kelime anlamı “Virtual Private Network” demektir. Yani “Sanal kişisel ağ” diyebiliriz. Çeşitli VPN türleri var;

  • İnternet sitelerine girişte tünel olarak kullanılanlar
  • Site-site arası veya network-network arası topoloji
  • OSI katmanlı internet ağları

iPhone, iPad ve Mac’de VPN kullanmak​

VPN için en iyi çözümler her zaman ücretli olanlar oluyor. Bunun sebebi de hizmet sağlayıcı kazandıkları ile daha iyi ve hızlı sunucular satın alabiliyorlar ve size de hızlı, şifrelenmiş ve güvenli internet bağlantısı sağlayabiliyorlar.


En iyi VPN çözümleri arasında şunlar var:

1. Private Internet Access


Private Internet Access ile tüm cihazlarınızda VPN kullanmanız mümkün. Hızlı, güvenli ve güçlü bir şifreleme özelliği ile göze çarpıyor. Private Internet Access’in birçok satın alma seçeneği var. Kısa süreli kullanım ve uzun süreli kullanımına göre farklı planlara geçebiliyorsunuz. Ne yazık ki, hayat boyu ödeme seçeneği bulunmuyor. Ödeme planları aylık $3.33-6.95 arasında değişiyor.

iOS uygulamasını indirerek, bir deneme yapabilirsiniz

2. NordVPN

NordVPN de genellikle kullanıcılarının memnun olduklarını gördüğüm VPN servisleri arasında. Bu servisde de çoklu cihaz özelliği var. Kullanıcı girişi yapmak gerekmiyor. Harika internet bant hızları sağlanabiliyor.

NordVPN’in de çeşitli ödeme seçenekleri var. Aylık $5.75-11.95 arasında değişen fiyatlara sahip.

3. VPN Unlimited


VPN Unlimited yüksek hızlarda gizli ve güvenli internet seçenekleri sunan güzel bir uygulama. Bu uygulamanın en güzel tarafı da hayat boyu ödeme (tek seferlik) seçeneğinin de olması.

End-to-end şifreleme özelliği, yüksek bantgenişliği, giriş yapmadan anonim (gizli) kullanım özelliği var. Birçok aygıtta kullanabileceğiniz bu uygulamayı isterseniz, 7 gün içinde iade ederek, ödediğiniz ücreti geri alabiliyorsunuz.

VPN Unlimited hizmetinin aylık ücretleri $2.50-$5.99 arasında. Bunun yanında, tek seferlik $149.99 ödeme yaptığınızda ömür boyu kullanım hakkı elde ediyorsunuz.

4. TunnelBear


TunnelBear güvenliğiyle öne çıkan bir VPN servisi. İyi hizmetinin yanında çok güzel bir arayüzü var. Kolay bir kullanımı var.

Giriş yapmadan anonim internet kullanımı, data-kill- switch özelliği var. Bu özellik yardımıyla gönderilen dosyalar hemen hafızadan siliniyor.

TunnelBear’in avantajlarından birisi de dünyanın her yerinde yüksek hızlı sunuculara sahip olması.

TunnelBear’in ücretsiz ve ücretli olmak üzere 2 versiyonu var. Ücretsiz versiyonda aylık 500 mB kullanım hakkı sağlanırken, ücretli versiyonda herhangi bir kullanım sınırı yok. Alık VPN kullanım fiyatları ise $4.17-9.99 arasında değişiyor.

5. ExpressVPN

Sizin için şifreleme önemli ise ExpressVPN sizin için güzel bir seçim. ExpressVPN, dünyanın en iyi VPN servislerinden birisi.

End-to-end şifrelemenin yanında istediğiniz yerde ve hızda server seçme imkanı da sağlanıyor. Birçok VPN servisi gibi, ExpressVPN de çoklu aygıt destekliyor. Kişisel bilgilerinizi depolamıyor. Gizlilik için güzel bir seçenek.

When encryption is important to you, ExpressVPN is an excellent contender in the list of some of the world’s best VPN services.

ExpressVPN’in 30 gün para iade garantisi var. Eğer memnun kalmazsanız, deneme süresi bitmeden iade isteyebilirsiniz.

ExpressVPN’in ödeme seçenekleri de kullanım süresine göre değişiyor. Fiyatları $8.32-12.95 arasında değişiyor.

6- IPVanish VPN

IPVanish VPN yıllardır yaygın bir şekilde kullanılan servislerden birisi. 750 farklı yerde bulunan sunuculardan istediğinizi seçebilirsiniz. Herhangi bir bilgi kaydı yapmayan bu servis de end-to-end şifreleme özelliğine sahip.

IPVanish VPN’i çok sayıda cihazda çalıştırabilirsiniz. İstediğiniz konumu seçebilirsiniz. Herhangi bir internet filtresinden kolayca geçebilirsiniz.

IPVanish VPN’ın da değişik fiyat tarifeleri var. Aylık $6.49-10.00 arasında fiyat seçenekleri var. 7 gün de para iade garantisi veriliyor.

7. Hotspot Shield

Hotspot Shield sanırım en çok bilinen VPN uygulamalarından birisi. Ben uzun zaman Hotspot Shield’i kullanmıştım. Hotspot Shield sadece dünya genelinde şifreli ve gizli internet dolaşımı vadetmiyor. Aynı zamanda malware engelleme özelliği ile zararlı siteleri de engelliyor.

Hotspot Shield’in ücetsiz versiyonunda da size gizlilik sağlıyor. Ama bağlantı hızı oldukça düşük.

Hotspot Shield’in ücret yelpazesi oldukça geniş. Ücretli sürümü aylık $5.99-10.99 arasında değişiyor. En güzel tarafı ise $109.99 tek seferlik ödeme ile hayat boyu kullanım imkanı sağlaması.

Sonuç

Bu yazımızda iPhone, iPad ve Mac kullanıcıları için en iyi VPN hizmeti sunan programları sıralamaya çalıştık. Bunların yanında daha birçok hizmet sağlayıcı bulunuyor. Ama dünya genelinde en çok tercih edilen VPN servisleri bunlar.

  • Gizliliğinize önem veriyorsanız,
  • Web’de anonim olarak gezinmek istiyorsanız,
  • Saçma sapan internet sitesi, sosyal medya yasaklarından etkilenmemek istiyorsanız,
VPN kullanmayı düşünebilirsiniz. Özellikle kredi kartından sanal kart oluşturarak, 30 gün veya 7 gün denemeli olan VPN seçeneklerini hiçbir masraf ödemeden kullanabilirsiniz. Eğer buna değeceğini düşünürseniz de ücretini ödeyerek sürekli kullanabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst