Web Analytics

iPhone Resim içinde Resim (PIP) Nasıl Kullanılır?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iOS 14 işletim sistemini yüklediğiniz zaman mod aktif bir şekilde kullanılabiliyor olacak. İşletim sistemini yükselttiğiniz zaman, gerisi aşağıdaki adımlara kalmış.

• Özelliği destekleyen bir uygulamayı açın ve video başlatın. Mesela Netflix uygulaması.
  • Açtığınız videoda PIP modu için simge olduğunu göreceksiniz. Ekranı küçülten ve köşeyi işaret eden bir ok şeklinde buton var.
  • Bu butona bastığınızda resim içinde resim modu kullanılacak ve video küçültülerek ekranda istediğiniz herhangi bir konuma yerleştirilecek hale gelecek.
  • İsterseniz çerçeveyi genişletip, daraltarak kullanıp yapmak istediğiniz şekle göre boyutlandırıp, ekrana o şekilde yerleştirebilirsiniz.

Tam Ekran Moduna Nasıl Geri Dönülür?​

• Bazı ayrıntılar var ve yapabileceğiniz düzenlemeler var ama önce bu moddan nasıl çıkacağınızı da anlatmak istiyorum.
  • Siz PIP moduna geçtiğiniz zaman, resim içinde resim butonunun ok işaretinin şekli değişir. Aynı buton ekranın köşesinde kalmaya devam ediyor ancak bu sefer aşağı değil yukarı şekilde ok işareti var. Bu demek oluyor ki butona bastığınız zaman, ekran yeniden büyük haline dönecek.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler