Web Analytics

iPhone Sahte GPS Konumu Gösterme-Konum Değiştirme

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Bu makalede, iOS cihazlarda konum değiştirme ya da başka bir tanımlamayla sahte GPS konumu gösterme işlemini nasıl yapacağınıza yer verdik

• Bu iş için şunlara ihtiyacımız var: Bir adet iPhone telefon – İnternet bağlantısı olan bir bilgisayar ve data kablosu
  • Öncelikle internetten 3utools programını indirelim. 3utools programı Apple için özel geliştirilmiş ücretsiz bir program. iTunes ile yapabileceğiniz tüm işlemleri 3utools ile de yapabilirsiniz.
  • 3utools programını indirip kurun. Ardından iPhone’unuzu bilgisayara takarak 3uTools programını başlatın.
  • 3utools programının üst kısmında yer alan tool box menüsüne tıklayın. Gelen ekranda VirtualLocation yazan yere tıklayın.
  • Virtual location ekranı açılacak. Bu ekranda Search yazan kısma istediğiniz adresi yazabilirsiniz. Ayrıca isterseniz haritada da seçim yapabilirsiniz.
  • Sahte konumunuzu ayarladıktan sonra “Modify Virtual Location” butonuna tıklayın.
  • İşlem bu kadar.
  • Ben konumumu Malta olarak ayarladım. Şimdi telefonumun Harita uygulamasından konumuma bakıyorum.
  • Gördüğünüz gibi konumum Malta görünüyor.
  • iPhone’umun gerçek konumumu göstermesini istersem aynı programı tekrar açmam gerekiyor.
  • Buradan “Restore true location” butonuna basarsam cihazım doğru konumu gösterecek şekilde yeniden başlatılacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler