Web Analytics

iPhone silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
İlk yöntemler

  • Yedekleme ile İPhone silinen fotoğraflarımı nasıl geri getiririm?

Tüm IOS ve Android cihazlar için veri geri getirmenin en iyi yolu aslında en başından önlem almak ve yedekleme yapmaktır. ICloud ya da ITunes yolunu kullandığınız bu seçenek ile telefonunuza geri yükleme yapmanız oldukça kolaydır. Bu özellik telefonunuzun hasar görmesi, kırılması, kaybolması ve hatta çalınması durumunda da işe yaramaktadır.

  • Recently Deleted (Son Silinenler) klasörü
iPhone silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir

İPhone silinen fotoğrafları geri getirme
konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. IOS 8 ile gelen bu özellik sayesinde Recently Deleted yani son silinen fotoğraflar aynı klasör içerisinde toplanmaktadır. Unutmadan ekleyelim: Bu klasör sadece son 30 günde silinen verileri içermektedir. Burada bulunan tüm verilerinizi tekrar Camera Roll (Film Rulosu) içerisine ya da özgün klasörleriniz içerisine geri taşımanıza olanak sağlar. Fakat bu klasörde de silinen verilerin sadece 30 gün kalacağını bilmelisiniz.

Recently Deleted’in en verimsiz özelliği ise sadece sizin sildiğiniz fotoğrafları kurtarabiliyor olmasıdır. Örneğin, bir anti virüs ya da başka bir zararlı yazılımın kalıcı olarak sildiği veriler bu klasörde de görünmeyeceği için sizlere ek bir avantaj sağlamayacaktır. Bir diğer örnek olarak IDevice, IOS güncelleme ve ICloud senkronizasyonları sırasında kaybolan fotoğraflarınız da yine bu klasörde yer almamaktadır.

Bir diğer açıdan gerçekten bir daha görmek istediğiniz fotoğraflarınız varsa klasör içerisinden silerken buradan da silmeniz gerekecektir.

Peki nasıl bir yol izlemeniz gerekecek? Sadece Photos (Fotoğraflar) uygulamasını açın ve Recently Deleted’e kadar menüyü aşağı kaydırın. Devamında fotoğrafları seçin ve Tap on Recover (Kurtar) butonuna dokunun.

Yedeksiz İPhone silinen fotoğraflarımı nasıl geri getiririm?

iPhone silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir? Silinen fotoğrafları ücretsiz bir yazılım kullanarak geri getirmeniz oldukça zor olduğundan dolayı İPhone silinen fotoğrafları geri getirme sizlere biraz pahalıya mal olabilir. Çünkü o tarz aplikasyonlar mutlaka sizden belli bir meblağ isteyecektir. Üstelik bu yazılımlar silinen dosya üzerinde oynama yapmaya müsaittirler. Sizler de bu soruna neden olmamak için mümkünse kurtarma işlemi boyunca telefonunuzu uçak modunda tutun. Unutmayın ki, dışarıdan müdahale edilemeyen her sistem çok daha kolay kontrol altında tutulacaktır.

Güvenmediğiniz ancak size gelecek vadeden programları da öncesinde mutlaka araştırın ve sonra ödeme yapın. Basit bir dille Google’a programı sorabilir ve nasıl çalıştığına dair bilgi isteyebilirsiniz. Hakkında oldukça yoğun şikayet olan programlardan da uzak durun.

Her ne yapıyor olursanız olun, internet bağlantısı ile bağımlı bir ekranda iş yapıyorsanız her zaman minimum da olsa risk altındasınız demektir. O yüzden veri yedeklemedeki en önemli yöntem hala harici hard diskler ve özel şifreleme yöntemleridir.

iPhone silinen fotoğraflar nasıl geri getirilir için öneri olarak birden çok ücretli ve ücretsiz veri kurtarma programları bulunuyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst