Web Analytics

iPhone Spotify için Siri Desteği

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iOS 13 işletim sistemi, sadece Apple’ın uygulamalarını değiştirmedi. Yani tek değişen kısım Apple’ın altyapısı olmadı. Bunun yanında uygulamalar için de değişiklikler sunulmaya başlandı. İlk olarak karanlık mod için, belli başlı uygulamaların güncellemeler yayınladığını gördük.

Fakat iş o kadar basite indirgenecek şekilde değil. iOS 13 işletim sistemi sonrasında, geliştiriciler için yeni API destekleri sunuldu. Bu da uygulamaların yapısının değişmesine neden oldu. Duruma son örnek ise Spotify uygulaması. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre iOS 13 sayesinde Spotify müzik uygulamasına yeni bir komut düzeni gelecek. Güncelleme sonrasında uygulamanın Siri desteği alması bekleniyor.

Spotify Siri Kontrollerini Çalıştıracak​

Güncellemeler sonrasında Siri sanal asistanını kullanarak Spotify yönetebiliyor olacaksınız. Siri sanal asistanı üzerinden verilen komutlarla beraber Spotify uygulamasında çalma listelerini yönetmek, şarkıları yönetmek ve benzeri işlevleri kontrol altına almak mümkün olacak.

Sadece sesli komut ile tüm bu işlemleri yerine getirebileceğiz. iOS 13 sonrasında geliştirilen ve geliştiricilerin kullanımına sunulan, yenilenmiş olan Siri API’leri sayesinde bu sistem kullanıma girmiş olacak.

Spotify uygulamasının yeni güncellemeler sonrasında Apple Music için çok daha iddialı bir rakip olacağını söylemek yanlış olmaz. Böyle gidecek olursa, Apple Music uygulamasının avantajlarının Spotify uygulamasına da geçmesi sağlanacak. Haliyle Apple Music üyeliklerinin yükselen grafiğinde bir değişiklik söz konusu olabilir.

Apple’ın bu durumdan rahatsız olmak yerine rekabeti kızıştıracağı kesin. Siri kontrolleri için yeni güncellemelerin yayınlanmasının ardından tam olarak nasıl değişikliklerin geleceğini de görmek mümkün olacak.

Haliyle aradaki yarışta, Spotify’ın nasıl hamleler yaptığını da görmüş olacağız. Güncelleme sonrasında ekstra karanlık mod kontrolleri gibi kontrollerde sunulabilir. Artık iOS 13 işletim sistemiyle beraber tüm bunlar destekleniyor.

Ardı ardına uygulamalardan, yeni işletim sistemi avantajlarını öne çıkaracak adımları görmeye başlıyoruz. Bundan sonraki süreçte hangi uygulamanın nasıl bir güncelleme ile öne çıkacağı tam bir merak konusu. En azından Apple istediğini yapmış ve uygulamalar arasındaki etkileşimlerini arttırmış gibi gözüküyor. Spotify için gelecek olan güncelleme, bu durumun en büyük kanıtı.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler