Web Analytics

iPhone X Gizli Özellikler ve Pil Ömrü nasıl uzatılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone X kullanıcılarının en fazla şikayet ettikleri konular arasında pil ömrü yer almaktadır. Birçok kullanıcının pil ömründen yana şikayetçi olduğunu görebiliyoruz. iPhone X Gizli Özellikler Eğer siz de iPhone X’de pil ömrü konusunda sıkıntı yaşıyorsanız sizlere bu evrede kullanabileceğiniz bir rehber hazırladık. Apple bildiğiniz gibi ilk defa bir iPhone modelinde (iPhone X) OLED ekrana yer verdi. OLED ekranlar aslında LCD ekrana kıyasla daha az enerji tüketme özelliğine sahiptir. Her bir OLED bir piksel boyutuna sahip olduğu için her piksel bağımsız bir şekilde aydınlanıp kararmaktadır. Bütün pikseller kapandığı zaman ise OLED ekrana sahip olan iPhone X komple siyah görünmektedir.

iPhone X Gizli Özellikler


iPhone X’te yer alan OLED ekranın sizlere sunmuş olduğu güç tasarrufundan faydalanmak istiyorsanız telefonunuzun duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. iPhone X cihazınızda önceden yüklenmiş olan siyah bir duvar kağıdına geçil yaptığınız zaman pil ömrü konusunda ciddi anlamda tasarruf yaşadığınızı görebilirsiniz. Aslında komple siyah olan bir duvar kağıdına bakmak sıkıcı olabilirken bu duvar kağıdı pil ömrü konusunda cihazınıza çok ciddi derecede katkı sağlayacaktır. Ağırlıklı bir şekilde karanlık duvar kağıdı tercih ettiğiniz zaman ise eneri tasarrufundan yine faydalanabilirsiniz.


iPhone X’in Gizli Karanlık Modunu Aktifleştirin

iPhone X
cihazınızın pil ömrünün daha uzun süre gitmesini istiyorsanız bir diğer seçenek olan gizli karanlı modu aktifleştirebilirsiniz. Bu modu aktifleştirmek için Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – Ekran Kolaylıkları – renkleri tersine çevir seçeneklerini seçmeniz gerekmektedir. Bu özellikle Night Shift ve True Tone özelliklerini devre dışı bırakırsınız.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst