Web Analytics

iPhone’da mesaj yazarken tüm harfler nasıl büyük yazılır?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazmanın kolay yolunu anlatacağım.

iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazma – Yöntem 1

Yapmanız gereken şey çok basit. Shift (Yukarı ok) tuşuna basıp, parmağınızı kaldırmadan- sürükleyerek, büyük yazmak istediğiniz harfe sürükleyin. Örneğin “B” büyük harfle yazmak istiyorsanız, Shift (yukarı ok) tuşuna basıp, B harfine sürüklemeniz yeterli oluyor.

Bu sistemle de çok hızlı yazı yazılabildiği söylenemez ama eski düzene göre daha iyi bir çözüm olduğunu söylemek mümkün.

iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazma – Yöntem 2

Bu yöntem diğerine göre daha iyi. Bu yöntemde de Shift tuşuna hızlı bir şekilde 2 kez basıyorsunuz. Bu şekilde tüm harfler büyük oluyor ve istediğinizi yalnızca büyük harfleri kullanarak yazabiliyorsunuz.

Ben bir süredir Google klavyesi kullanıyorum. Google klavyesinin kullanımının daha kolay olduğunu özellikle de dikte özelliğinin Türkçe için daha iyi olduğunu düşünüyorum. İOS’da “yeni” yazıyorsunuz “yen’i” olarak çıkıyor. Siz de bundan şikayetçiyseniz aşağıdaki konumuzda Google klavyeye nasıl geçiş yapabileceğinizi anlattık.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Mesajlar

Son Konular

Geri