Web Analytics

MacBook Air Touch ID Nasıl Çalışıyor?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Bu yazımızda yeni modelin, yeniliklerinden biri olan Touch ID sisteminden söz edeceğiz. MacBook Air (2018) tercih edecek olan kullanıcılar için bu özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda bilgi vereceğiz. Touch ID nasıl çalışıyor ve ayarlamaları nasıl yapılıyor? Düzenlemeler için gereklilikler neler?

MacBook Air (2018) Touch ID Nasıl Çalışıyor?​

Yeni modelde kullanılan Touch ID sistemi, daha önce kullanılan modellerden çok farklı değil. iPhone modellerinde ve MacBook Pro modellerinde kullanılan sistemlerle hemen hemen aynı teknoloji kullanılmış durumda.

Parmak izi sensörü olarak gösterebileceğimiz bölüm, standart biyometrik sistemlerden bir tanesi. Tabii ki bu seride T2 çipleri nedeniyle biraz daha yüksek oranda güvenlik sunuluyor. MacBook Air (2018) modelinde de yine 5 kişiye kadar parmak izi tanımlaması yapılabiliyor. Bunlardan sadece 3 tanesi, aynı hesap için kullanılabiliyor. Diğer iki için farklı bir kullanıcı hesabının olması gerekli.

Parmak izi İle Yapılabilecekler​

Parmak izi sensörlerini ayarladığınız ve MacBook Air (2018) üzerinde Touch ID kullanımını hazır duruma getirmenizin ardından yapabileceklerinizden söz edelim.

  • Uyandırma ve kullanıcı hesabına uykundan giriş yapma
  • Kullanıcılar arası geçiş
  • Mac üzerinde Apple Pay kullanımı
  • iTunes, iOS App Store veya Mac App Store üzerinden satın alımlarda yetkilendirilmiş yöntem olarak kullanma.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Mesajlar

Son Konular

Geri
Üst