Web Analytics

Apple Watch Antrenman Sistemi Hakkında Tüm Detaylar

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple Watch akıllı saatlerine gelen yeni işletim sistemi WatchOS 4 üzerinde çok fazla durulmasa da yeni işletim sistemiyle beraber Apple’ın akıllı saatlerinde beğeni toplayacak olan yenilikler ortaya çıktı. Özellikle kullanıcıların aktivite takiplerinin çok daha başarılı hale getirildiği yeni seri WatchOS 4 işletim sistemiyle beraber gelen ilk büyük yenilik olan aktivite takibi sistemini daha önce yazılarımızda konu almıştık. Şimdi ise WatchOS 4 işletim sistemiyle beraber gelen yeni antrenman sistemi hakkında bilgiler vereceğiz. Yine kullanıcıların spor etkinliklerini çok daha başarılı bir şekilde takip etmeleri için sunulan yeni antrenman sisteminin detaylarına geçelim.

WatchOS 4 Antrenman Sistemi​

WatchOS 4 ile gelen yeni sistem çok daha başarılı bir deneyim sunuyor. İlk olarak antrenman uygulamasının yeni bir sistem olduğundan bahsedelim. Kullanıcı fitness verilerini çok daha başarılı bir şekilde tutacak olan yeni sistemde sunulan ilk değişiklik hızlı bakış sistemi. Hızlı başlangıç sistemi sayesinde artık kullanıcılar istedikleri spor aktivitesine sadece tıklayarak aktiviteyi anında başlatabiliyor. Bu özelliğin genel kullanımı kolaylaştırdığını görüyoruz.

Daha Doğru Takip: WatchOS 4 ile beraber gelen yeni antrenman sisteminin çıkış noktada %100 doğru takip. Yani eski sistemlere göre çok daha başarılı bir kalp ritmi ölçme ve çok daha başarılı bir kalori hesabı sistemi sunuluyor. Haliyle sonuçlar daha başarılı bir şekilde elde ediliyor.

Yeni Yüzme Takibi: Değişen özelliklerden birisi de yüzme takibi. Artık yüzme takibinde kullanıcıların verileri çok daha yüksek doğrulukla hesaplanıyor. Yüzme set araları, yüzme stili ve yüzme stiline göre otomatik hesaplama gibi birçok yenilikle beraber yüzme takibi de çok daha başarılı hale getirilmekte. Tabi yine kullanıcıların kalp ritim ölçer ve kalori hesabı da çok daha iyi yapılacak.

Hızlı Geçiş: Yeni sistemle beraber antrenmanlar arasında hızlı geçişte yapılabilecek. Antrenman bittiğinde sadece tek bir tuşa basarak farklı bir antrenmanla devam edebileceksiniz. Bu şekilde kullanıcıların aktivite hedeflerini de çok daha kolay tutturulabilecek.

Rahatsız Etme Sistemi: Tüm bunlarla beraber artık antrenmanlarınızda da rahatsız etme özelliğini kullanarak mesaj ya da arama geldiğinde de aktivitenizi kesmeniz gerekmiyor.

Akıllı Eşleştirme: Son ve en büyük yenilik ise akıllı eşleştirme özelliği. WatchOS 4 ile gelen akıllı eşleştirme sonrasında artık Apple Watch akıllı saatleri anlaşmalı olan spor aletleriyle bağlantı kurabiliyor. Bu da hem spor verilerinin daha iyi tutulmasını hem de kullanıcının daha iyi takip edilmesini sağlıyor.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler