Web Analytics

Apple Watch İçin Android Desteği Gelecek Mi?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Akıllı saat dünyasında her ne kadar ilk akla gelen modellerden biri olsa da son dönemde atılan adımlar sonrasında Apple Watch serisinin kazandığı yerini kaybetmeye başlayacağı düşünülüyor. İlk olarak Samsung’un yeni seri Gear S3 akıllı saatlerinin standartların üzerinde bir saat oluşu. Hem tasarımsal hem de uygulama desteği açısından saatin çok daha başarılı bir seri olması Samsung akıllı saat serilerini de yeniden yarışa dahil etti.

Buna karşı aslında Apple’ın akıllı saat alanında gerilemeye başlamasının çok daha büyük bir nedeni var. Her ne kadar Samsung’un akıllı saatleri oldukça ideal modellerde olarak gösterilse de saatlerin tercih edilmesinin tek nedeni bu değil. Bunun dışında en büyük neden serinin iOS desteği alarak iPhone kullanıcıları tarafından da kullanılabilir hale gelmesi.

Android Wear 2.0 İle iOS Desteği​

Samsung’un bu yönde attığı adımlar iPhone sahiplerinin de artık alternatif akıllı saatlere yönelmesine neden oldu. Bunun dışında akıllı saatler için Android Wear 2.0 işletim sisteminin yayınlanacak olması ve artık birçok model için iOS desteğinin de geliyor olması Apple’ın akıllı saatlerini ikinci plana atmaya başladı.

Apple’ın saatleri geri planda kalırken Android saatler öne çıkınca Apple Watch serisi için de Apple’ın yeni bazı girişimler yapması bekleniyor.

Android Desteği Gelir Mi?​

En çok merak edilen konu ise Apple Watch akıllı saatleri için karşı bir atakla beraber Android işletim sistemi desteğinin gelip gelmeyeceği oldu. Henüz bu noktada Apple’ın yeni bir adım atmadığını belirterek başlayalım. Zaten Apple’ın Android serilerinde karşı oldukça net bir duruşu var. Fakat Apple’ın eğer geriye düşerse Android desteği için çalışmalara başlayabileceği de belirtiliyor.

Hatta biraz daha ileri gidersek Apple’ın akıllı saatlerine Android desteği verme üzerine çalışmalar yaptığı iddiası da gündemde. Apple gerçekten böyle bir karar alır mı? Akıllı saatleri için Android desteği vermesi ile Apple’ın akıllı saatleri ne kadar daha fazla tercih edilir? Şimdilik bu sorunların cevaplarını vermek oldukça zor fakat Apple böyle bir adım atarsa akıllı saat dünyasına damga vurur orası kesin.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler