Web Analytics

Bilgisayardan iPad’e dosya aktarımı nasıl yapılır?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell

iTunes ile dosya aktarımı​

iPad’inizi şarj kablonuz yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızda iTunes’u açın. Uygulama sizden güncelleme isterse, iTunes’u güncelleyin. iTunes penceresinin sol üst kısmında yer alan Cihaz simgesine tıklayın. Bu simge iPad ikonunda oluşmaktadır. iTunes penceresinden sol kısmında Dosya Paylaşımı yazısına tıklayın. Açılan bölümde dosya eklemek istediğiniz uygulamayı seçin. Seçtiğiniz dosya tipinin uygulamayla uyumlu olması zorunluluğu yoktur. Örnek verecek olursak Word dosyasını Powerpoint klasörüne ekleyebilirsiniz.

iCloud ile dosya aktarımı​

Bilgisayarınızda tarayıcıya giriş yaparak icloud com adresine giriş yapın. Bu adresten iPad hesabınızda giriş yaptığınız iCloud hesabınıza Apple ID ve şifrenizi girerek giriş yapın. Açılan bölümde iCloud Drive’a tıklayınız. “Yükle” simgesine tıklayın ve açılan pencereden aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Dosya boyutuna bağlı olmakla beraber bir süre yüklenmesini bekleyin. Dosyalar yüklendikten sonra iPad’inizden “Dosyalar” uygulamasından aktardığınız dosyalara ulaşabilirsiniz.

Google Drive ile dosya aktarımı​

Google Drive ile dosya aktarımı, bir önceki yöntem olan iCloud ile dosya aktarımını benzemektedir. Bilgisayarınızdan tarayıcınıza giriş yaparak drive google com adresine gidin. Buradan Google hesabınızla oturum açın. “Yükle” tuşuna tıklayarak aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Drive uygulamasını açarak aktardığınız dosyalara erişim sağlayabilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst