Web Analytics

iphone dokunmatik çalışmıyor

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mobil Forum

Moderatör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone’unuzun dokunmatiği neden çalışmıyor? Ekran temizliği, yeniden başlatma, yazılım güncellemesi, ekran koruyucu çıkarma gibi çözümler. Profesyonel yardım ve onarım maliyeti.
iPhone dokunmatik neden çalışmaz?

iPhone’unuzun dokunmatiği çalışmıyorsa panik yapmanıza gerek yok. Birkaç basit çözümle bu sorunu halledebilirsiniz. Öncelikle, ekranın kirlenmiş olabileceğini unutmayın. Fazla yağ, toz veya kir dokunmatiğinizi etkileyebilir. Bu durumda, ekranı temizlemek en kolay çözüm olabilir.

Ekranı temizlediğiniz halde hala dokunmatik çalışmıyorsa cihazı yeniden başlatmayı deneyin. Bazı durumlarda, bu sorunu çözebilir. Ayrıca, yazılım güncellemeleri de dokunmatik sorunlarını çözebilir. Bu nedenle, telefonunuzun güncel olduğundan emin olun.

Bir diğer olası sorun ise ekran koruyucunun dokunmatiği etkilemesidir. Eğer telefonunuzda ekran koruyucu varsa, bu sorunun kaynağı olabilir. Bu durumda, ekran koruyucuyu çıkararak tekrar deneyin.

Eğer bu çözümler işe yaramıyorsa, profesyonel yardım almanız gerekebilir. Yetkili bir teknisyen, dokunmatik sorununun kaynağını bulabilir ve onarımı yapabilir. Ancak unutmayın, dokunmatik ekran onarımı maliyetli olabilir.
çözüm: Ekranı temizleyin

iPhone dokunmatik sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz ve bu oldukça sinir bozucu olabilir. Ancak endişelenmeyin, genellikle basit çözümlerle bu sorunu halledebilirsiniz. Dokunmatik ekranın çalışmamasının en yaygın nedenlerinden biri, ekranın kirlenmiş olmasıdır. Ekranınızı temizleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Bunun için yumuşak bir bez ve hafif bir temizlik solüsyonu kullanabilirsiniz. Özellikle ekranı ovalamaktan kaçının, çünkü bu ekranın zarar görmesine yol açabilir. Ekranı temizledikten sonra, bir süre kurumasını bekleyin ve tekrar kontrol edin.

Bazı durumlarda, ekranın altında biriken toz ve kirler soruna yol açabilir. Bu tip durumlarda ekranı temizlemek için profesyonel yardım almanız gerekebilir. Eğer ekranı temizleme işleminden sonra da dokunmatik ekranınız düzgün bir şekilde çalışmıyorsa, profesyonel desteğe başvurmanızı öneririz.
çözüm: Cihazı yeniden başlatın

İPhone’unuzun dokunmatiği çalışmıyorsa, ilk yapmanız gereken şey cihazınızı yeniden başlatmaktır. Bu, birçok basit teknik sorunu çözebilir ve işe yaramayan dokunmatik ekranınızı düzeltebilir. Cihazınızı yeniden başlatmak için öncelikle Güç düğmesini basılı tutun.

Ardından ekranda beliren kapat düğmesine basılı tutun. Ekranda sıfırla düğmesi belirdiğinde parmağınızı kaldırın. Cihazınız kapanıp, yeniden başlatılacaktır. Bu basit adımı denedikten sonra dokunmatik ekranınızın tekrar düzgün çalışmaya başladığını görebilirsiniz.

İPhone dokunmatik ekran sorunları genellikle küçük teknik sorunlardan kaynaklanır ve cihazı yeniden başlatmak bazen bunları çözebilir. Bu nedenle, eğer dokunmatik ekran çalışmıyorsa ilk yapmanız gereken şey cihazı yeniden başlatmaktır.

Ancak, eğer cihazınızı yeniden başlatmanıza rağmen dokunmatik ekran hala düzgün çalışmıyorsa, diğer çözüm yollarını denemek için profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.
çözüm: Yazılım güncellemesi yapın

Dokunmatik ekranınızın çalışmamasının bir diğer nedeni, cihazınızın güncel olmayan yazılımı olabilir. Yazılım güncellemeleri, cihazınızın performansını ve işlevselliğini artırabilir. Bu nedenle, dokunmatik ekran sorunları yaşıyorsanız, cihazınızın en son iOS sürümüne güncellediğinizden emin olun.

Ayarlar uygulamasına gidin ve Genel seçeneğine dokunun. Ardından Yazılım Güncelleme seçeneğini seçin. Eğer bir güncelleme mevcut ise, cihazınızı Wi-Fi ağına bağlıyken ve şarjda olduğundan emin olarak güncellemeyi indirin ve yükleyin.

Bir yazılım güncellemesi, dokunmatik ekran sorunlarını gidermede etkili olabilir. Eğer cihazınızın yazılımı güncel değilse, bu sorunları deneyebilir ve çözebilirsiniz.
çözüm: Ekran koruyucu çıkarın

iphone’unuzun dokunmatik ekranı çalışmıyorsa, sorunun ekran koruyucudan kaynaklanıyor olabileceğini düşünebilirsiniz. Ekran koruyucu, zamanla kir ve toz birikmesine neden olabilir ve bu da dokunmatik ekranın düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyebilir. Bu durumda, ilk olarak ekran koruyucuyu çıkararak kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Öncelikle, telefonunuzun ekran koruyucusunu kaldırın ve dokunmatik ekranın altında herhangi bir kirden veya tozdan arındırdığınızdan emin olun. Yumuşak bir bez veya pamuklu çubuk kullanarak ekranı nazikçe temizleyin ve ardından tekrar kontrol edin. Eğer bu işlem sonrasında dokunmatik ekranınız düzgün bir şekilde çalışmaya başlarsa, sorunun ekran koruyucunun neden olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer dokunmatik ekranınız hala çalışmıyorsa, başka bir çözüm denemek isteyebilirsiniz. Bu durumda, cihazı kapatıp tekrar açarak deneyebilirsiniz. Cihazın yeniden başlatılması, bazı durumlarda dokunmatik ekran sorunlarını çözebilir. Ancak eğer bu yöntem de işe yaramazsa, yazılım güncellemesi yaparak sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

iphone’unuzun dokunmatik ekran sorununu çözmek için bir yolu olmadığını düşünüyorsanız, profesyonel bir servisten yardım almak isteyebilirsiniz. Dokunmatik ekran onarımı maliyeti hakkında bilgi almak ve tamir seçeneklerini öğrenmek için uzman bir teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.
Profesyonel yardım alın

iPhone Dokunmatik çalışmıyor – Profesyonel Yardım Alın
Profesyonel Yardım Alın

iPhone’unuzun dokunmatik ekranı hala çalışmıyorsa ve yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa, profesyonel yardım almayı düşünmelisiniz. Apple mağazaları veya yetkili servis merkezleri, dokunmatik ekran sorunlarını tespit etmek ve çözümlemek konusunda size yardımcı olabilir.

Yerel bir teknik servisi ziyaret ederek cihazınızın dokunmatik ekranının neden çalışmadığını anlamaya çalışabilir ve en uygun çözümü bulabilirsiniz. Profesyonel yardım almak, sorununuzu çözmek ve uzun vadede daha fazla hasarı önlemek için en iyi yoldur.

Ayrıca, dokunmatik ekranı tamir etmek için özel eğitim almış teknisyenler, donanım sorunlarını tespit edebilir ve gerekli onarımları yapabilir. Bu da hem cihazınızın uzun ömürlü olmasını sağlar hem de size ekran değişimi gibi yüksek maliyetli sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur.

Unutmayın, elektronik cihazların onarımı konusunda deneyimli olmayan kişilerin, cihazınıza daha da fazla zarar verebileceğini unutmayın. Bu nedenle, profesyonel yardım almak en güvenli ve etkili çözüm olacaktır.
Dokunmatik ekran onarımı maliyeti

Dokunmatik ekran onarımı maliyeti iPhone’unuzun dokunmatik ekranı bozulduğunda tamir etmenin maliyeti, değişimin yapılacağı yere ve ekranın durumuna bağlı olarak değişebilir. Genellikle Apple Store veya yetkili servis merkezlerinde dokunmatik ekran onarımı maliyeti, cihazın modeline göre 300 ila 1000 TL arasında değişebilir. Bu fiyatlara ekranın orijinalliği, garanti durumu ve işçilik maliyeti de dahil olabilir. Eğer cihazınızın garanti süresi devam ediyorsa, dokunmatik ekran onarımı ücretsiz olabilir.

Bununla birlikte, cihazınızın garanti süresi dolduysa ve ekran değişimi için ücret ödemeniz gerekiyorsa, fiyatları karşılaştırmak ve en uygun teklifi bulmak için farklı servislerde fiyat teklifi almanız önemlidir. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise orijinal olmayan parçalar kullanılarak yapılan ekran onarımlarında düşük fiyatlar olabilir ancak bu durum cihazınızın performansını ve dayanıklılığını olumsuz etkileyebilir.

Unutmayın, dokunmatik ekranın onarım maliyeti, cihazın modeli, ekranın durumu, orijinallik ve kullanılacak işçilik gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle onarım hizmeti almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmanız ve güvenilir bir servis seçmeniz önerilir.

Bu nedenle, cihazınızın dokunmatik ekranı herhangi bir şekilde bozulduğunda, ücret almadan önce bir fiyat teklifi almanız ve orijinal parçaların kullanıldığından emin olmanız önemlidir.
Ekran ModeliTamir Fiyatı
iPhone 11 800 TL
iPhone XR 600 TL
iPhone 8 400 TL
iPhone 7 300 TL
Sık Sorulan Sorular

iPhone’un dokunmatiği neden çalışmayabilir?

iPhone’un dokunmatiği suya maruz kalması, düşme veya fiziksel hasar gibi durumlarda çalışmayabilir.

iPhone dokunmatik sorunları nasıl çözülür?

iPhone’un dokunmatiği için ilk olarak cihazı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse, profesyonel bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir.

iPhone dokunmatik çalışmıyorsa ne yapmalıyım?

Öncelikle cihazınızın güncellemelerini kontrol edin ve en son sürüme güncelleyin. Eğer bu çözüm olmazsa, Apple Yetkili Servisine başvurabilirsiniz.

iPhone ekranı siyah ve dokunmatik tepki vermiyor, bu durumun sebebi nedir?

Bu durum genellikle yazılımsal bir sorundan kaynaklanır. iPhone’unuzu güncellemek ve yazılım sorunlarını gidermek için Apple desteği alabilirsiniz.

iPhone dokunmatik sorunları garantiden kapsam dışı mıdır?

iPhone’un dokunmatik sorunları garanti kapsamına girebilir. Ancak bu durumun detayları için Apple’ın garanti şartlarını kontrol etmenizde fayda var.

iPhone dokunmatik tamiri ne kadar sürer?

iPhone’un dokunmatik tamiri genellikle kısa sürede yapılabilir. Ancak tamir süresi cihazınızın durumuna ve hasarın büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir.

iPhone dokunmatik sorunlarını kendim çözebilir miyim?

Bazı basit sorunları kendiniz çözebilirsiniz, ancak cihazınızın garanti kapsamında olması ve teknik bilginizin yetersiz olması durumunda profesyonel bir teknik servise başvurmanız daha doğru olacaktır.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler