Web Analytics

iPhone Face ID Geçici Olacak Devre Dışı Bırakma

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple’ın yeni iPhone modeli iPhone X pek çok yönüyle döneminin ilerisinde olmayı başaran akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın en çok kullanılan güvenlik teknolojisi olan Touch ID yani parmak izi okuyucusunun bulunmadığı iPhone X güvenlik alanında da diğer akıllı telefonlardan çok daha ileride olan yüz tanıma sistemiyle geliyor. Face ID olarak adlandırılan bu yeni teknolojiyle birlikte kullanıcılar saniyeler içinde cihazlarını güvenle açabiliyor.

Ancak Apple’ın yeni nesil güvenlik sistemiyle olan Face ID’nin iPhone X’in tanıtımında bile stabil çalışmaması pek çok kişinin büyük bir tepkisini çekmişti. Bu duruma kullanıcıların her zaman telefonlarının ön kamerasına ulaşamaması ya da zor durumlarda yüzlerini okutmamaması eklenince iPhone X üzerinde Face ID’nin geçici olarak devre dışı bırakılması durumu ön plana çıktı.

Eğer ki iPhone X’inizde yüzünüzü okutamayacak duyumdaysanız Face ID güvenlik duvarını sadece şifrenizi girerek aşabilirsiniz. iPhone X’in yüz tanıma özelliği olan Face ID’yi geçmenin kolay bir yolu bulunmakta.

iPhone X’in Face ID Güvenlik Sistemini Devre Dışı Bırakma

iPhone X’in Face ID güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için yapılacak eylemler oldukça basittir. İşte izlemeniz gereken adımlar.

Adım 1. iPhone X’in Face ID güvenlik seçeceğini devre dışı bırakmak için Açma Kapama tuşuna arka arkaya beş defa basın.

Adım 2. Açılacak olan Kapatma – SOS ekranınından İptal seçeneğine dokunun.

Adım 3. iPhone X’iniz şimdi açılmak için Face ID’yi devre dışı bırakacak ve şifrenizi isteyecek.

Face ID’yi Tamamen Devre Dışı Bırakma

Eğer ki Face ID güvenliğine güvenmiyorsanız ve yüzünüzü her defasında okutmak istemiyorsanız iPhone X’iniz üzerinden Face ID güvenlik sistemini devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda ki adımları izlemeniz gerekmektedir.

Adım 1. iPhone X’inizden Ayarlar uygulamasına giriş yapın.

Adım 2. Ayar uygulaması açıldığında Face ID & Güvenlik Kodu bölümüne gidin ve Face ID’yi devre dışı bırakın.

Adım 3. iPhone X’inizi yeniden başlatın.

Adım 4. Cihazınıza erişmek için beş kez hatalı giriş yapın.

Adım 5. iPhone X’inizi yeniden başlatmak için Açma / Kapama tuşuyla birlikte ses kısma tuşuna aynı anda basın.

Bilindiği gibi Apple’ın iPhone 5s modeliyle birlikte parmak izi okuyucusu olan Touch ID teknolojisine geçiş yapmasıyla birlikte pek çok kullanıcı kimliklerinin Apple tarafından bilinmesinden rahatsız olmuştu. Şimdi de Apple’ın kullanıcıların yüz hatlarına sahip olmaları pek çok kişiyi rahatsız edebilir. Bu sebeple Apple bu güvenlik önemlerini devre dışı bırakmayı mümkün kılmış durumda.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler