Web Analytics

iPhone internet ayarları Türk Telekom Vodafone Turkcell

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone internet ayarları için önce hücresel veri açmak gerekiyor. Sonrasında internette bağlanamıyorum diyorsanız aşağıdaki internet ayarı adımlarını takip ediniz. Resimli anlatımlı adımlar bazı iPhone telefonlarda farklılık gösterebilir. Eğer iOS sürümü eskiyse farklılık gösterebilir.

Verilen internet ayarları iPhone modelleri için geneldir. iPhone 5s, iPhone 6, 6s, iPhone 7′ de ve Plus modelinde, iPhone 8, Plus, iPhone Xr ve iPhone Xs, Max için aynı bölümden yapılmakta. iPhone 4s ve iPhone 5 için birazcık farklılık olabilir.

iPhone internet ayarları nasıl yapılır?​


Telefon ayarlarına girerek “Hücresel” bölümüne geçiniz. Sonra “Hücresel veri ağı” seçeneğine dokunup açılacak yerdeki gerekli alanları aşağıdaki görsellerde ki gibi doldurunuz.

Genelde hattı takıldığında internet ayarları otomatik gelir. Turkcell internet ayarları, Vodafone internet ayarları ve Türk Telekom / Bimcell internet ayarları, parola ve mms dışında aynıdır. Burada dikkat edilecek nokta “APN” yazılan yere “internet” yazısının olması.

Vodafone parola ve kullanıcı adı internet yazılıyor. Turkcell’ de boş bırakılıyor. Türk Telekom’ da ise boş mms için mms yazılacak.

iPhone internet ayarları doğru ama internet yoksa!​

Yukarıdaki internet ayarları iPhone’ da bağlantı olmadığında değiştirilebilir. Ama internet bağlantısı yoksa bu ayarları kontrol edip sonra aşağıdakileri kontrol ediniz.

  • Telefonunuzu kapatınız ve tekrar açınız.
  • Hücresel veri kapatıp açınız.
  • 4.5G’ den 3G’ ye çekip deneyiniz.
  • Bulunduğunuz yerde aynı hattı kullanan varsa kontrol ediniz.
  • Sim kartı başka bir cihazda deneyebiliyorsanız test edin.
  • Operatör müşteri hizmetlerini arayınız. Hattınızı kontrol etsinler. Olmazsa hattı resetlesinler.
  • Sim kart denendi ve yukarıdakiler denendiyse cihazı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.
Örnek görüntü Turkcell internet ayarları için verildi. Vodafone internet ayarları içinde sadece kullanıcı ve parola bölümünde farklılık bulunuyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst