Web Analytics

iPhone ve Apple Watch Arasında Arama Aktarma Handoff Nasıl Kullanılır?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple kullanıcıları iOS 11.2 ve macOS High Sierra 10.13.2’den itibaren iPhone, iPad ve Mac arasında cep telefonu aramalarını kolayca aktarabiliyorlar. Peki, devam eden bir görüşmeyi iPhone’dan Apple Watch’a aktarabileceğinizi de biliyor muydunuz? Üstelik bu özellik sadece normal cep telefonu aramalarını değil, FaceTime sesli aramalarını da kapsıyor.

WatchOS işletim sistemi, Apple Watch’dan iPhone’a aktarma işlemini desteklemiş olsa da, Apple WatchOS 4.2’de aramaları ters yönde aktarmayı destekleyecek değişiklikler yaptı.

iPhone’dan Apple Watch’a Çağrı Aktarma

Bu özelliği kullanabilmeniz için, iOS 11.2 veya daha üstü sürüm çalıştıran bir iPhone, iPad veya iPod touch ile watchOS 4.2 veya daha üstü bir sürüm çalıştıran bir Apple Watch’a sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, telefonunuzda ve saatinizde Bluetooth, Kablosuz ve Handoff özellikleri ektin olmalıdır.

• iPhone’unuzda Ayarlar > Genel > Handoff‘a gidin ve özelliği Açık konuma getirin.
  • iPhone’unuzda Watch uygulamasını başlatın ve Genel > Handoff‘a gidin ve özelliği Açık konuma getirin.
Şu andan itibaren, devam eden aramalar da dahil iPhone’unuza gelen aramaları Apple Watch cihazınıza aktarabilirsiniz. Nasıl mı? Okumaya devam edin.

Apple Watch’dan iPhone’a Çağrı Aktarma

Apple Watch’ınız ile yanıtladığınız bir normal aramayı veya FaceTime Sesli aramayı iPhone’nunuza aktarmak için aşağıda verilen talimatları adım adım uygulayın:

1. Gelen aramayı Apple Watch’tan cevaplayın.
  2. iPhone X’inizin sol kulağında görünen yeşil simgeye dokunun.
NOT: Diğer iPhone modellerinde, yeşil simge ekranın üst orta kısmında görünür.

Yeşil simgeye dokunduğunuzda, ahizedeki Telefon uygulaması otomatik olarak başlatılır ve devam eden görüşme Apple Watch’unuzdan iPhone’unuza sorunsuz bir şekilde aktarılır.

Çağrı iPhone’unuza aktarıldığında Watch’unuzun ekranında “Aktarıldı” (Handed Off) mesajı görünür.

iPhone’dan Apple Watch’a Çağrı Aktarma

iOS cihanızda gelen bir aramayı Apple Watch’unuza aktarmak için aşağıdaki talimatları adım adım uygulayın:

1. iPhone’unuzdan gelen aramayı cevaplayın.
  2. Apple Watch’unuzda Telefon uygulamasını açın.
  3. Favoriler butonunun üstünde görünen yeşil renkli devam eden arama çubuğuna dokunun.
  4. Gizli butonu açığa çıkarmak için yukarı doğru hızlıca kaydırın.
  5. Apple Watch adlı butona dokunun.

Aramanın Apple Watch’unzua aktarılması birkaç saniye sürebilir.

Aramayı tekrar iPhone’a aktarmak için, iPhone’unuzdaki yeşil durum çubuğuna dokunabilirsiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri