Web Analytics

iPhone’da WiFi Sorunu, WiFi’a bağlanamıyor Çözümü

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone’unuzda Wifi sorunu yaşamanız çok doğal, çünkü iPhone’lar da tıpkı bilgisayarlar gibi yazılımsal hatalara düşebiliyor ya da iPhone’a yüklediğimiz uygulamaların bazıları WiFi’a bağlanamama, WiFi az çekiyor gibi WiFi sorunlarına neden olabiliyor.

İşlemden sonra WiFi sorunu devam ediyorsa, garanti süreniz de dolmadıysa mutlaka Apple Store ile iletişime geçin. Size en doğru yolu onlar gösterecektir.

iPhone WiFi Bağlanmıyor Şifre Yanlış Diyor​

iPhone kullanıcılarının sıkça karşılaştıkları sorunların başında, WiFi şifrelerini bilmelerine rağmen Wifi şifre yanlış hatası almaktadırlar. Eğer bu durumla karşılaştıysanız “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Bağlanıyor ama İnternet Yok​

iPhone’unuz WiFi’a bağlanıyor, şifre yanlış demiyor ve bağlantı başarılı oluyorsa ancak internet yok ise yine aynı şekilde “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Açılmıyor​

WiFi sorunlarının başında gelen WiFi açılmıyor hatası ya da internet’e bağlanmıyorsa tekrar yukarıda bahsettiğimiz gibi “Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla” bölümünden WiFi dahil tüm ağ ayarlarını sıfırlayacaktır. Böylece eğer ayarlar ile ilgili bir problemse sorun çözülmüş olacaktır.

iPhone WiFi Tuşu Çalışmıyor​

iPhone’unuzun ayarlar kısmında WiFi tuşu vardır, bazen bu WiFi tuşu çalışmaz, gri renkte takılı kalır. WiFi Ghost olarak adlandırılan bu hata için anakart onarımı gerekebilir. Yazılımla çözülmesi mümkün olmayabilir. Bu yüzden cihazınızın garantisi varsa Apple Store, yoksa servisimize gönderebilirsiniz.

iPhone WiFi Az Çekiyor Sorunu​

iPhone WiFi az çekiyor sorununun temelinde WiFi anteni sorunu olabilir, bu sorunu çözebilmek için deneyimli bir teknisyen tarafından müdahale edilmesi gerekir.

WiFi Yardımı’nı Açma ve Kapama​

WiFi Yardımı normal fabrika ayarlarında açıktır. WiFi bağlantınız zayıf olduğunda iOS aygıtınızın internete bağlı kalmasını istemiyorsanız.WiFi Yardımı’nı devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmanız için tek gereken şey “Ayarlar>Hücresel veya Ayarlar>Mobil Veri’ye gidin ve WiFi Yardımı bölüne dokunun.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst