Web Analytics

iphone ekran kaydı nasıl alınır

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mobil Forum

Moderatör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone ekran kaydı nedir, nasıl açılır, en iyi uygulamalar, dikkat edilmesi gerekenler, durdurma, paylaşma ve dosya saklama adımları.
Ekran kaydı nedir?

Ekran kaydı nedir? Ekran kaydı, bir cihazın ekranında gerçekleşen tüm aktivitelerin video formatına dönüştürülmesi işlemidir. Bu işlem genellikle eğitim, oyun veya videolu içerik oluşturma amaçlarıyla kullanılır. Ekran kaydı ile cihazınızın ekranında yaptığınız herhangi bir aktiviteyi kaydedebilir ve dilediğiniz kişi veya platformlarla paylaşabilirsiniz. Ekran kaydı, iOS veya Android gibi farklı işletim sistemlerinde farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

Bir cihazın ekranını kaydetmek için genellikle harici bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Ekran kaydı uygulamaları, çoğunlukla ücretsiz olarak indirilebilmekte ve kolayca kullanılabilmektedir. İşte ekran kaydı uygulamaları hakkında bilmeniz gerekenler:
  • Uygulama seçerken, kullanıcı yorumlarına ve indirme sayısına dikkat edin.
  • Arka planda çalışabilme özelliği olan uygulamaları tercih edin.
  • Ekran kaydı dosyalarının kalitesi ve formatı önemlidir. Uygulama seçerken bu detaylara dikkat edin.
  • Kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilir arayüze sahip uygulamaları tercih edin.

Ekran kaydı uygulamalarını kullanırken, cihazınızın pil tüketimini ve bellek kullanımını da göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca, uygulama kullanırken cihazınızın ısınmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu noktalara dikkat ederek, efektif ve sorunsuz bir ekran kaydı deneyimi yaşayabilirsiniz.
iPhone’da ekran kaydı nasıl açılır?

iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Açılır?

iPhone’da Ekran Kaydı Nasıl Açılır?

iPhone’unuzda ekran kaydı yapmak oldukça kolaydır. İPhone’unuzun Ayarlar bölümüne gidin ve Denetim Merkezi’ne dokunun. Denetim Merkezi’ne tıkladıktan sonra Ekran Kaydı düğmesini bulun ve + simgesine tıklayarak ekleyin.

Ekran kaydını açmak için Denetim Merkezi’ni aşağıya doğru kaydırın ve Ekran Kaydı simgesine tıklayın. Ekranınızın üst kısmında bir geri sayım başlayacak ve ekran kaydı başlayacak.

Ekran kaydı sırasında telefonunuzu istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kaydı durdurmak için tekrar Denetim Merkezi’ne gidin ve Ekran Kaydı simgesine dokunun. Ekran kaydı durdurulduğunda size bir uyarı mesajı gösterilecektir.

Eğer ekran kaydınızı paylaşmak istiyorsanız, Fotoğraflar uygulamasına gidin ve ekran kaydı dosyasını bulun. Dosyaya tıklayarak paylaşmak istediğiniz platformu seçebilirsiniz.
AdımlarYapılacak İşlem
1 Ayarlar’a gidin ve Denetim Merkezi’ne dokunun.
2 Ekran Kaydı düğmesini bulun ve ekleyin.
3 Denetim Merkezi’ni aşağıya doğru kaydırın ve Ekran Kaydı simgesine tıklayın.
4 Ekranı kullanarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
5 Ekran kaydını durdurmak için tekrar Denetim Merkezi’ne gidin ve Ekran Kaydı simgesine dokunun.
Önerilen Ekran Kaydı Uygulamaları
  • 1. iOS 11 ve sonrası versiyonlar için sistemsel ekran kaydı özelliği
  • 2. AirShou
  • 3. Shou.TV
  • 4. BB Rec
  • 5. EveryCord
Ekran kaydı için en iyi uygulamalar

Ekran kaydı için en iyi uygulamalar ararken dikkat etmeniz gereken birkaç faktör vardır. Durum böyle olunca, size en uygun uygulamayı bulmanıza yardımcı olacak bazı önerileri paylaşmak istiyoruz.

İlk olarak, iOS cihazınızda kullanabileceğiniz en iyi ekran kaydı uygulamalarından biri Screen Recorder uygulamasıdır. Bu uygulama, yüksek kaliteli videolar kaydetmenizi sağlar ve aynı zamanda kullanımı da oldukça basittir.

Bir diğer popüler uygulama ise Record it! dir. Bu uygulama, ekran kaydı yapmanın yanı sıra video düzenleme ve montajlama imkanı da sunmaktadır, bu sayede videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Bu uygulamaların yanı sıra DU Recorder, Airshou, ve Go Record uygulamalarını da deneyebilirsiniz, çünkü bu uygulamalar da oldukça popüler ve kullanışlıdır.
Ekran kaydı sırasında dikkat edilmesi gerekenler

Ekran kaydı sırasında dikkat edilmesi gerekenler

Ekran kaydı yaparken, telefonunuzun pilinin tamamen dolu olduğundan emin olun. çünkü uzun süreli ekran kaydı işlemleri pilin hızlı bir şekilde tükenmesine neden olabilir.

Telefonunuzu yatay konumda tutmaya özen gösterin. Bu sayede ekran kaydı yapılan videoların daha geniş bir ekran üzerinde izlenmesi sağlanabilir.

Ses kaydı yapacaksanız, dikkatli olun. çevrede yüksek sesli müzik ya da diğer sesler olmamalıdır. Aksi takdirde, istenmeyen arka plan sesleri videoyu bozabilir.

Telefonunuzun hafızasını kontrol edin. Büyük boyutlu ekran kaydı dosyaları, cihazınızın hafızasını doldurabilir. Gerekirse, önemli dosyaları yedekleyerek telefonunuzun hafızasını temizleyin.

Ekran kaydı sırasında telefonunuzu titretmemeye özen gösterin. Titreyen bir telefon ile yapılan ekran kayıtları, izleyiciye rahatsız edici bir deneyim sunabilir.
Ekran kaydı nasıl durdurulur?

Ekran kaydı nasıl durdurulur? sorusunun cevabı, kullanılan cihaza göre değişebilir. iPhone kullanıcıları için ekran kaydını durdurmanın en kolay yolu, ekranın üst kısmında yer alan bildirim paneline gitmek ve buradan kaydı durdurmak için kayıt düğmesine bir kez daha dokunmaktır.

Eğer Android cihazı kullanıyorsanız, ekran kaydını durdurmak için yine bildirim paneline gitmeniz gerekir. Ardından kayıt durdurma seçeneğine dokunarak, ekran kaydını sonlandırabilirsiniz.

Ekran kaydı yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda, kaydettiğiniz görüntülerin izinsiz olarak kullanılmaması ve kişisel verilerin korunması oldukça önemlidir. Bu nedenle, ekran kaydı yaparken çevrenizdeki insanları da izin alarak kaydetmek iyi bir adım olacaktır.

Bununla birlikte, iPhone’da ekran kaydını durdurduktan sonra, kayıt dosyasını nerede saklayacağınızı da belirlemeniz gerekebilir. Bu dosyaları saklamak için uygulama veya bulut depolama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Ekran kaydı dosyalarını saklarken, güvenli ve erişilebilir bir yer seçmek önemlidir.
Ekran kaydı nasıl paylaşılır?

Ekran kaydı yapmak, ekran görüntüsünü kaydetmek ve paylaşmak oldukça yaygın bir uygulamadır. Peki, ekran kaydı nasıl paylaşılır? İşte adım adım rehber:

1. Ekran kaydı dosyasını bulun

Öncelikle, kaydettiğiniz ekran kaydı dosyasını bulmanız gerekmektedir. iPhone’unuzda veya cihazınızın dosya yöneticisinde bu dosyayı bulun.

2. Dosyayı paylaşma seçeneğini seçin

Ekranda kayıtlı dosyayı bulduktan sonra, dosyayı paylaşmak istediğiniz yerdeki paylaşma seçeneğini seçin. Bu genellikle bir paylaşma düğmesi veya simgesi olacaktır.

3. Paylaşma yöntemini seçin

Paylaşma seçeneğini seçtikten sonra, karşınıza çıkacak seçenekler arasından istediğiniz paylaşma yöntemini seçin. Bu genellikle mesaj, e-posta, sosyal medya veya bulut depolama gibi seçenekler olacaktır.
Ekran kaydı dosyaları nasıl saklanır?

Ekran kaydı yapmak artık hayatımızın bir parçası haline geldi. İşte bu kadar sık kullandığımız bir özelliğin dosyalarını saklamak oldukça önemli. Ekran kaydı dosyalarını saklamanın en kolay yolu, bulut tabanlı depolama hizmetlerinden birini kullanmaktır. Özellikle iCloud veya Google Drive gibi uygulamalar ile bu dosyaları saklamak oldukça pratik olacaktır. Bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz cihazdan bu dosyalara erişebilirsiniz.

Ekran kaydı dosyalarını saklarken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da dosya formatlarıdır. Ekran kaydı dosyaları genellikle video formatında olacağı için bu dosyaların fazla yer kapladığını göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle dosyalarınızı sıkıştırarak saklamak yerine, daha düşük boyutlu formatlara dönüştürmek mantıklı olacaktır.

Eğer ekran kaydı dosyalarınızı saklamak için bulut tabanlı depolama servislerini tercih etmiyorsanız, bir diğer seçenek de harici bir depolama cihazı kullanmaktır. USB bellek veya harici SSD gibi depolama cihazları sayesinde, ekran kaydı dosyalarınızı saklayabilir ve istediğiniz zaman bu cihazlara erişebilirsiniz.

Ekran kaydı dosyalarını saklarken bir diğer önemli nokta da güvenliktir. Özellikle harici depolama cihazlarınız veya bulut tabanlı depolama servislerinin güvenli olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle, güvenilir markalardan ve güvenilir uygulamalardan yararlanmanızı öneririz.
Sık Sorulan Sorular

iPhone ekran kaydı nasıl alınır?

iPhone’unuzun ekran kaydını almak için Ayarlar > Denetim Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin ve ‘Ekran Kaydı’ seçeneğini ekleyin. Ardından Denetim Merkezi’ni aşağıdan yukarıya kaydırarak ekran kaydını başlatabilirsiniz.

iPhone ekran kaydı ne işe yarar?

iPhone ekran kaydı, ekranınızı kaydedip paylaşmanıza veya bir sorunu teknik destek için görüntüleyip göndermenize olanak tanır.

iPhone ekran kaydı kaç saat kaydedebilir?

iPhone ekran kaydı ile sınırlı bir süre olmamakla birlikte, dosya boyutunuza ve cihazınızın depolama alanına bağlı olarak uzun süreli kayıt yapabilirsiniz.

iPhone ekran kaydı hangi formatlarda kaydedilir?

iPhone ekran kaydı .MP4 formatında kaydedilir.

Ekran kaydı nasıl durdurulur?

Ekran kaydını durdurmak için iOS 14 ve sonraki sürümlerde ekranın sağ üst köşesindeki yeşil simgeye dokunun ve sonra durdurma seçeneğine tıklayın.

Ekran kaydı nasıl düzenlenir?

Kaydedilen ekran videosunu düzenlemek için Fotoğraflar uygulamasını kullanabilir veya üçüncü taraf video düzenleme uygulamaları indirebilirsiniz.

iPhone ekran kaydı nasıl paylaşılır?

Ekran kaydınızı paylaşmak için videoyu Fotoğraflar uygulamasından seçin, ‘Paylaş’ düğmesine dokunun ve seçtiğiniz platformda paylaşın.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler