Web Analytics

iphone ekran kaydı

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
İphone ekranınızı kaydetme ve görüntü yakalama hakkında ipuçları ve uygulama önerileri. İphone ekran kaydı nasıl yapılır, en iyi uygulamalar ve adım adım rehber.
İphone Ekran Kaydetme

İphone ekran kaydetme, günümüzde telefonların en yaygın kullanılan özelliklerinden biridir. İphone kullanıcıları, ekranlarında olup bitenleri kaydetmek ve paylaşmak için bu özelliği sıkça kullanmaktadır. İphone ekran kaydetme işlemi, kullanıcıların telefonlarının ekran görüntüsünü veya video kaydını yapmalarını sağlar.

İphone ekran kaydı alma işlemi, kullanıcıların telefonlarında oynanan oyunların veya uygulamaların görüntülerini kaydetmelerine imkan tanır. Ayrıca, eğitim amaçlı içerik hazırlayanlar veya telefonlarında yaşanan teknik sorunları destek ekibine bildirmek isteyenler de ekran kaydı alma özelliğini sıkça kullanmaktadır.

Ekran kaydı nasıl yapılır konusunda ise, İphone kullanıcılarına farklı seçenekler sunulmaktadır. Telefonun kendi içinde bulunan ekran kaydı özelliği veya üçüncü parti uygulamalar aracılığıyla ekran kaydı yapmak mümkündür. İphone kullanıcıları, kendi ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun olan yöntemi seçerek ekran kaydı yapabilirler.

İphone ekran kaydı uygulaması arayan kullanıcılar için birçok seçenek bulunmaktadır. App Store üzerinden yapılan aramalarla birçok ekran kayıt uygulamasına ulaşmak mümkündür. Kullanıcılar, uygulamaların kullanıcı yorumları ve puanlarına göz atarak kendileri için en uygun ekran kayıt uygulamasını seçebilirler.

İphone ekran görüntüsü kaydetme ve İphone ekran videosu kaydetme işlemleri, kullanıcıların telefonlarında önemli anları ve bilgileri saklamalarına olanak tanır. Bu özellikler sayesinde, kullanıcılar telefonlarının ekranlarında olup bitenleri kaydedip istedikleri zaman paylaşabilir veya saklayabilirler.
İphone Ekran Kaydı Alma

İphone ekran kaydı alma, birçok kullanıcının teknolojiyi daha etkin bir şekilde kullanmak istemesiyle ortaya çıkan bir ihtiyaçtır. İphone kullanıcıları, cihazlarının ekranlarını kaydederek çeşitli amaçlar için kullanabilirler. Örneğin, eğitim videoları hazırlamak, oyun oynarken başarılarını kaydetmek veya arkadaşlarıyla paylaşmak gibi.

İphone’da ekran kaydı almak için öncelikle ayarlar kısmından âDenetim Merkeziâne girerek Ekran kaydı seçeneğini eklemek gerekmektedir. Sonrasında, cihazın üst kısmındaki ekran kaydı simgesine tıklanarak kayıt başlatılır ve duraklatılır. Daha sonra kaydedilen ekran videosu, cihazın fotoğraflarında bulunabilir ve istenilen şekilde paylaşılabilir.

Ekran kaydı alırken, belirli bir olayı kaydetmek veya cihazın ekranındaki tüm hareketleri kaydetmek gibi seçenekler mevcuttur. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri şekilde ekran kaydı alabilirler. İphone’un ekran kaydı alma özelliği, kullanıcıların cihazlarını daha etkili bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktadır. Böylelikle, daha fazla içerik üretme ve paylaşma imkanına sahip olabilirler.

İphone ekran kaydı alma, kullanıcıların cihazlarını daha verimli bir şekilde kullanabilmelerini sağlar. Bu özellik sayesinde, eğitim, eğlence, sosyal medya paylaşımları gibi pek çok farklı alanda kullanım imkanı bulunmaktadır. İphone kullanıcıları, ekran kaydı alma özelliği sayesinde yaratıcılıklarını daha geniş bir şekilde ortaya koyabilirler.
İphone Ekran Kaydı Nasıl Yapılır

İPhone ekran kaydı yapmak için öncelikle telefonunuzun ayarlarına girmelisiniz. Ayarlar kısmından Denetim Merkezi’ne tıklayın. Ardından Ekipmanı Özelleştir butonuna dokunun.

Burada Ekran Kaydı seçeneğini bulmalısınız. Bu seçeneği seçerek ekran kaydı özelliğini kontrol merkezine ekleyebilirsiniz. Ardından Denetim Merkezi’ne geri dönün ve Ekran Kaydı seçeneğine dokunun. Başla seçeneği ile kaydı başlatabilirsiniz.

Kaydı durdurmak istediğinizde tekrar Denetim Merkezi’ne gidip Ekran Kaydı seçeneğine tıklayarak kaydı durdurabilirsiniz. Böylece telefonunuzda kolayca ekran kaydı yapabilirsiniz.

Ekran kaydı sırasında telefonunuzun konumunu değiştirmemeniz ve sesli etkileşimler yapmamanız önemlidir. Aksi halde kayıt sırasında istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bu pratik adımları takip ederek, İphone’unuzda kolayca ekran kaydı yapabilirsiniz. Artık herhangi bir oyun veya uygulama üzerindeki deneyimlerinizi kaydederek paylaşabilir veya saklayabilirsiniz.
Ekran Kaydı İphone

Ekran Kaydı İphone

İphone Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

İphone cihazınızda ekran kaydı yapmak istiyorsanız, öncelikle cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin. Ardından Denetim Merkezi’ne dokunun ve âDenetimleri Özelleştirâ seçeneğine tıklayın. Buradan âEkran Kaydıâ seçeneğini ekleyin.

İphone ekran kaydı yapmak için bu adımları takip ettikten sonra artık ekran kaydı yapmaya hazırsınız. Ekran kaydı yapmak için Denetim Merkezi’ni aşağıya doğru kaydırın ve Ekran Kaydı simgesine tıklayarak kaydı başlatabilirsiniz.

Eğer İphone cihazınızda ekran kaydı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Öncelikle ekran kaydı yaparken cihazınızın sesini ve dokunmatik işlemlerini de kaydetmek istiyorsanız, mikrofon simgesine uzun basarak âMikrofon Etkinâ seçeneğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Ayrıca İphone ekran kaydını durdurmak istediğinizde, tekrar Denetim Merkezi’ni açarak Ekran Kaydı simgesine tıklamanız yeterli olacaktır. Kaydettiğiniz ekran görüntüsü Galeri’ye kaydedilecektir.
İphone Ekran Kaydı Uygulaması

İphone Ekran Kaydı Uygulaması kullanarak, telefonunuzun ekranında olanları kolayca kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte video oyunları oynarken, bir uygulama kullanırken veya önemli bir konuşmayı kaydetmek istediğinizde sorunsuz bir şekilde ekran kaydı yapabilirsiniz. Bu uygulama, hem iOS hem de Android kullanıcıları için mevcuttur.

İphone Ekran Kaydı Uygulaması indirmek ve kullanmaya başlamak oldukça kolaydır. Uygulamayı indirdikten sonra, telefonunuzun bildirim panelinden kayıt işlemini başlatabilirsiniz. Ardından, kayıt sırasında ekranın çevresine bir kare belirecektir ve işte bu kadar! Telefonunuzun ekranında olan her şey kaydedilmeye başlanacaktır.

Uygulama içindeki ayarlardan kayıt kalitesini, ses kaydını ve diğer detayları rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, kaydedilen videoları telefonunuzda saklayabilir ve dilediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

İphone’da ekran kaydı almak için bu uygulamayı kullanmak, telefonunuzun özelliklerini en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır. İster bir profesyonel isterse de sadece günlük kullanıcı olun, İphone Ekran Kaydı Uygulaması sizin için harika bir yardımcı olacaktır.
İphone Ekran Görüntüsü Kaydetme

İphone ekran görüntüsü kaydetme, akıllı telefonunuzun ekranındaki herhangi bir içeriği anlık olarak yakalamanıza olanak tanır. İphone’unuzun ekran görüntüsü kaydetme özelliği, birkaç basit adımda kullanılabilir. Ekrandaki herhangi bir görüntüyü kaydetmek için, ekran görüntüsü alma işlevini kullanabilirsiniz.

İphone ekran görüntüsü kaydetme işlemi için öncelikle kaydetmek istediğiniz ekran görüntüsünü açın. Ardından, telefonunuzun sağ üst köşesinde bulunan güç düğmesi ve ana ekran düğmesine aynı anda basın. Bu adımları tamamladığınızda, ekranın sol üst köşesinde bir flaş görmelisiniz ve ekran görüntüsü kaydedilmiş olacaktır.

İphone ekran görüntüsü kaydetme işlemi tamamlandıktan sonra, kaydedilen ekran görüntüsüne fotoğraflarınız veya kameranız uygulamasından erişebilirsiniz. Bu sayede, kaydettiğiniz ekran görüntüsünü istediğiniz şekilde paylaşabilir veya saklayabilirsiniz.

Bu basit adımları takip ederek, İphone’unuzda ekran görüntüsü kaydetme işlemini kolayca gerçekleştirebilir ve ekranınızdaki herhangi bir içeriği anlık olarak yakalayabilirsiniz. İphone’unuzun ekran görüntüsü alma özelliği, pratik bir şekilde kullanabileceğiniz bir işlevdir.
İphone Ekran Videosu Kaydetme

İphone ekran videosu kaydetme, telefonunuzun ekranında olup biten her şeyi kaydetmenin harika bir yoludur. Bu özellikle oyun oynarken, video izlerken veya bir uygulamayı kullanırken ekranınızın nasıl göründüğünü göstermek istediğinizde oldukça kullanışlıdır. İşte İphone’da ekran videosu nasıl kaydedilir:

Adım 1: İlk adım olarak, Ayarlar uygulamasına gidin ve Denetim Merkezi’ni seçin. Buradan Denetimlere Özelleştiri seçerek Ekran Kaydı seçeneğini ekleyin.

Adım 2: Ardından, ekranın üst kısmına dokunup Kayıt butonuna basarak ekran kaydını başlatın. Kayıtın başladığını gösterecek bir kırmızı çerçeve belirecek.

Adım 3: İstediğiniz herhangi bir şeyi kaydettikten sonra, kaydı durdurmak için ekranın üst kısmındaki kırmızı çerçeveye basın. Kayıt otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasına kaydedilecektir.
Sık Sorulan Sorular

iPhone ekran kaydı nasıl yapılır?

iPhone’unuzda ekran kaydı yapmak için ekran kaydı özelliğini açarak kaydı başlatabilirsiniz.

iPhone ekran kaydı nasıl durdurulur?

Ekran kaydını durdurmak için kontrol merkezine gitmeli ve kaydı durdur seçeneğini seçmelisiniz.

iPhone’da ekran kaydı nasıl paylaşılır?

Ekran kaydını paylaşmak için kaydettiğiniz videoyu galeriden seçerek sosyal medya veya mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

iPhone’da ekran kaydı ne kadar yer kaplar?

Kaydettiğiniz ekran kaydı uzunluğuna bağlı olarak depolama alanı kullanabilir. Uzun ekran kayıtları cihazınızın hafızasını doldurabilir.

iPhone ekran kaydı sadece video mu kaydeder?

Evet, iPhone ekran kaydı özelliği sadece video kaydı yapar. Ses kaydı yapmaz.

iPhone’da ekran kaydı yapabilmek için ek bir uygulama gerekir mi?

Hayır, iPhone’unuzda ekran kaydı yapmak için ek bir uygulama indirmenize gerek yok. Bu özellik zaten cihazınızda bulunmaktadır.

Ekran kaydı yaparken bildirimler kaydedilir mi?

Evet, ekran kaydı yaparken gelen bildirimler de kaydedilir. Bu nedenle gizli bilgilerinizi içeren sayfaları kaydetmemeye dikkat etmelisiniz.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler