Web Analytics

iPhone veya iPad iOS sürümüYükseltmek İçin En İyi 10 Sebep

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iOS 12 nihai sürümü, 17 Eylül 2018 Pazartesi günü Apple tarafından halka açık şekilde yayınladı. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca büyük güncelleme öncesi hataların tespit edilmesi ve giderilmesi için birçok beta sürüm yayınlandı. Bu beta sürümlerden herhangi birisini kullanmadıysanız, iOS 12’de sizi heyecanlandıracak çok şey olduğunu belirtelim.

Peki, iPhone veya iPad’inize iOS 12 yüklediğinizde ne gibi yenilikler beklemelisiniz? İşte iOS 12’ye geçmeniz için en iyi sebepler:

1. Şimdiye kadar yapılan en büyük performans iyileştirmesi​

Apple, iOS 12’yi duyurduğunda en çok dikkat çeken açıklama, hangi cihaza kurarsanız kurun cihazınızın daha hızlı hale geleceğiydi. Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgiye göre, iOS 12 kameraya geçiş hızını %70’e kadar, klavyenin görüntülenmesi %50’ye kadar ve yoğun kullanımda uygulamaların açılması 2 kata kadar daha hızlı olacak. Bu bile tek başına iOS 12’ye geçmek için geçerli bir neden.

2. Siri Kestirmeleri​

iOS 12 ile birlikte iPhone evrenine giren Siri Kestirmeleri, günlük alışkanlıklarınızı üçüncü taraf uygulamalarla eşleştirerek daha akıllı hale gelen Kilit Ekranı’ndan kolay bir şekilde yönetmenize izin veriyor. Ayrıca iOS 12’nin yerleşik Kestirmeler uygulamasını kullanarak kendinize özel kestirmeler de oluşturabiliyorsunuz.

3. Bildirim Gruplandırma​

iOS bildirim sistemi karışıklık nedeniyle kullanıcıların şikayet etmesine neden oluyordu. Bu durum iOS 12 ile birlikte değişti. Artık bir uygulamadan gelen tüm bildirimleri gruplandırabiliyor ve karışıklığın önüne geçebiliyorsunuz. Ayrıca bildirimler üzerinde daha etkin kontrol sağlayabileceğiniz yeni özellikler de mevcut.

4. Memoji​

Animoji’nin havalı olduğunu düşünüyorsanız, Memoji’ye bayılacaksınız. Memoji, kullanıcının True Depht kamera ve yüz ifadelerini kullanarak 3D animojiler oluşturmasına izin veriyor. Ancak, Animoji ve Memoji özelliklerinin iPhone X ve üstü telefonlarda yer aldığını belirtmeden geçmeyelim.

5. Ekran Süresi ve Uygulama Limitleri​

Ekran Süresi ve Uygulama Limitleri, şu anda teknoloji şirketleri arasındaki en önemli odak noktası olan dijital refaha harika bir örnek teşkil ediyor. Kullanıcıların kendi cihazlarını nasıl kullandıkları da dahil olmak üzere, iPhone veya iPad’lerinki tüm uygulamaları ne kadar kullandıklarını görmelerine izin veriyor. Böylece hem kullanıcılar ve özellikle de çocuklar, daha bilinçli bir kullanım geliştirebiliyor. Ayrıca kullanıcıların uygulamalara zaman sınırlamaları koymalarına izin vererek, belirlenen süre sona erdiğinde uygulamayı kapatmaları için uyarı almalarına olanak tanıyor.

6. Çok Kullanıcılı Face ID​

Birden fazla kişinin Face ID aracılığıyla bir iPhone’da oturum açmasına izin veren bir özellik olmasa da, Face ID kilidini açmak için birden fazla yüzün taranmasına izin veriyor.

7. Grup FaceTime​

Apple, 32 kişi ile aynı anda sesli ve görüntülü görüşmeye imkan tanıyan yenilenmiş FaceTime’ın, iOS 12 ana güncellemesi yerine sonbaharda yayınlayacağı ek bir güncelleme ile sisteme ekleneceğini açıkladı. Konferans görüşme sırasında konuşan kişiye daha kolay odaklanma amacıyla, konuşan kişinin görüntüsü ekranda büyüyor.

8. Üçüncü Taraf Uygulamalar CarPlay’de​

Arabası CarPlay desteği olan herkes için büyük bir güncelleme olan iOS 12, üçüncü taraf haritalarının araç kullanırken kullanılmasına izin veriyor. Bu, Google Haritalar, Waze, Sygic, TomTom ve daha fazlasının CarPlay tarafından destekleneceği anlamına geliyor.

9. iPhone X Dolaşma Hareketleri iPad’te​

Bir iPad sahibiyseniz, iOs 12’yi yükledikten sonra dikkat etmeniz gereken şey, iPhone X benzeri hareketlerin size de sunulmasıdır. Bu, ilerleyen zamanlarda Home butonu olmayan iPad’lerin geleceği anlamına geliyor.

10. Üçüncü Parti Şifre Yöneticileri Entegrasyonu​

Güvenlik, hepimizin bildiği ancak sağlamaya üşendiği özelliklerden birisi. iOS 12 ile birlikte uzun, güvenli ve benzersiz şifreler kullanmaya olanak tanıyan 1Password, Dashlane ve daha fazla üçüncü taraf uygulamayı iOS’a entegre edebiliyorsunuz. Böylece şifre yönetici uygulamasının kendisini açmak zorunda kalmadan şifrelerinize erişebiliyorsunuz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst