Web Analytics

İphone Veya İpad’de Kulaklık İçin Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

• Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Apple ürünleri olan iPhone ve iPad cihazlarda kullanılan işletim sistemleri iOS işletim sistemidir ve iOS işletim sistemi de kullanıcıya kapalı bir işletim sistemi olması ile bilinmektedir. Çoğu iPhone ve iPad kullanıcısı iOS işletim sisteminin bu özelliği bildiği için işletim sistemi ile ilgili hiç bir işlemi yapamayacaklarını düşünürler. Ancak bir takım iOS işletim sistemi özelliklerine erişim hakkında sahipsiniz. Müzik ayarları iOS işletim sisteminde yapabileceğiniz ayarlardan biri. Her ne kadar iOS işletim sistemi kullanıcıları için varsayılan müzik ayarları yeterli gelse de bazı müzik severler için bas ayarı gibi ayarlar yeterli gelmemektedir. Bu gibi durumlarda iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad cihazlarınızın kulaklıkları için basit bir şekilde bas ayarı yapabilmeniz mümkün olabilmektedir.

iPhone ya da iPad cihazınızın kulaklığına bas ayarı yapabilmek için ilk önce cihazınızın “Ayarlar” bölümündeki “Müzik” kısmını açmanız gerekmektedir. Müzik ayarlarının “Çalma” kısmındaki “EQ” bölümüne girdiğinizde karşınıza Kapalı, Akustik, Bas Azaltıcı, Bas Yükseltici ve Caz olmak üzere beş seçenek çıkacaktır. Bu 5 seçenekten dilediğinizi seçerek iPhone ya da iPad cihazınızın bas ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz. Eğer bas seviyesini yükseltmek istiyorsanız “Bas Yükseltici” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bas ayarı yapmadan önce iPhone ya da iPad cihazınızdan herhangi bir müzik açıp kulaklığınızı kulağınıza takarsanız yaptığınız bas ayarındaki değişiklikleri duyarak daha etkili bir ayar yapmanızı sağlayabilirsiniz.

Yaptığınız bu ayar Apple Music uygulamasında geçerli olacaktır. Bazı müzik uygulamaları ise kendi ayarlarını uygulamanın içerisinden yaptırdığı için burada yaptığınız ayarlar bu uygulamalar içerisinde geçerli olmayabilir. Örneğin Spotify uygulamasının içerisinde kendine özgü bir ekolayzır ayarı bulunmaktadır ve bu uygulamadan müzik dinlerken bas ayarını bu uygulamanın içerisinden yapmanız gerekmektedir.

Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri