Web Analytics

iPhone veya iPad’de Takvim Etkinliği Ayarlama

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
iPhone ve iPad’de takvime etkinlik ekleme, özellikle iş programlarınızda çok yardımcı olabiliyor. Eğer bir toplantınız varsa, unutmamanız gereken özel bir gün varsa ya da herhangi bir gün için herhangi bir planını varsa, tüm bunları takvim uygulaması üzerinden düzenleyebiliyor ve telefonunuzun sizin uyarmasını sağlayabiliyorsunuz. Başta, çalışanlar için güzel bir programlama sunacak olan sistemin kullanımı da zor değil.

Rehberimiz bunun için var. Eğer iPhone veya iPad kullanımında yeniyseniz ve takvim etkinlik ayarlarının nasıl düzenleneceğini göstereceğiz.

iPhone veya iPad’de Takvim Etkinliği Ayarlama​

iPhone veya iPad diyoruz çünkü işlem genel hatlarıyla aynı adımlar üzerine kurulu olan bir işlem.

  • İşe takvim uygulamasını açarak başlayın.
  • Etkinliğinizin tarihini belirleyerek ilk adımı atalım.
  • Tarihi belirledikten sonra seçtiğiniz günün üzerine dokunun ve ardından sağ üst kısımda yer alan “+” işaretine basın.
  • Oluşturacağınız etkinliğiniz için bazı bilgileri girmeniz istenecek. İlk kısım başlık kısmı olacak. Etkinlik ne ile alakalı, kendinize bunu hatırlatmak için başlığı alakalı bir şekilde seçebilirsiniz.
  • Başlığın hemen sonrasında bir konum seçimi yapabilirsiniz. Seçimlere göre değişir.
  • Etkinliğin başlangıç ve bitiş tarihleri için düzenlemenizi yapın ve etkinliğin ne sıklıkla tekrarlanacağını belirleyin. Mesela her gün spor saatiniz için bir belirleme yapabilirsiniz. Daha genel ve tüm günlere yayılacak olan bir etkinlik düzeni de sağlanabilir.
  • Tekrarlama özelliğini açarsanız, yeni bir seçim yapmanız gerekiyor. Etkinliğin ne sıklıkla tekrarlanacağı konusunda seçiminizi yapıyorsunuz. Her gün olabilir. Her hafta olabilir. Değişik seçenekler var.
  • Bir alt kısımda alarm bulunuyor. Etkinlik konusunda uyarılar almak istiyorsanız, alarmları açık hale getirin. Alarmlar açıldığında, uyarının ne zaman verileceği konusunda da seçim yapmak gerekiyor. Dakikalar, saat, hatta günler ve haftalar öncesinden uyarılmayı ayarlayabilirsiniz.
  • Etkinliğiniz ile alakalı bir web sitesi bağlantısı varsa, alarm kısmının hemen altında URL alanı var. Buraya alakalı olan bağlantıyı ekleyebilirsiniz.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst