Web Analytics

iPhone X ile iPhone 7 Kameraları Arasında Nasıl Bir Fark Var?

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Telefonların satışa çıkmasının ardından her zaman olduğu gibi merak edilen testler ve merak edilen özellik denemeleri yapılmaya başlandı. Burada kullanıcıların da rakip firmaların da en çok merak ettikleri konu ise telefonların kameraları olmuştu. Öyle ki Apple’ın iPhone X tanıtımında kameraları için kullandığı ifadeler bir hayli ilgi çekmiş ve markanın kamera teknolojileri için yapılan karşılaştırmalara öne çıkmıştı. iPhone X kameraları ise genelde benzer rakipleriyle karşılaştırılmaya başlandı.

iPhone X Kameraları Çok Daha Başarılı​

Biraz yakın geçmişe giderek Apple’ın iPhone 7 Plus serisini tanıttığı güne dönersek, kamera konusunda karşımıza çıkan ilk konu çift kamera kullanımı olmuştu. Marka ilk defa çift kamerayı bu modelde kullanmış ve kameraların birbirlerini destekleyerek en iyi görüntüyü sunacağını açıklamıştı.

Fakat burada geniş açılı çekim ile 2X optik Zoom çekimleri için farklı bilgiler verilmişti. Buna göre düşük ışıklı ortamlarda kameralardan birinin devre dışı kalacağı ve telefoto özelliğinin kullanılamayacağı belirtilmişti. Birincil kameranın düşük ışık altında kullanılması ve telefotonun devre dışı kalması daha iyi görüntü verecek şeklinde yorumlanmıştı.

iPhone X kameraları ise bu düşünceyi tamamen değiştirdi. iPhone 7 Plus için düşük olan ışık, iPhone X akıllı telefonları için kabul edilebilir bir seviye olarak gösteriliyor. iPhone X telefoto kamerada tam 5 kat daha az ışık altında en iyi şekilde çekim yapabiliyor. 16 lux aydınlatmaya kadar çalışabilen telefoto kamerasından söz ediyoruz. Bu rakam iPhone 7 Plus için en az 88 lux olarak ölçülüyordu. Kısacası fiziksel bir fark gözükmüyor gibi olsa da yeni modelin kamerası çok daha iyi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Benzer konular

Son Konular

Geri
Üst