Web Analytics

iPhone Xs ve iPhone Xs Max Derinlik Denetimi Özelliği

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Bu yazımızda da yeni modellerin kamera özelliklerinden biri olan derinlik denetim özelliğinden söz edeceğiz. Yenilenmiş işlemciler içerisinde yer alan görüntü işlemcisinden güç alan yeni teknoloji neler sunuyor? Nasıl kullanılabilir? Bu gibi sorulara cevap aramaya çalışalım.

Yeni iPhone Modellerinde Yer Alan Derinlik Denetimi Özelliği Nedir?

Bir kamera özelliği olarak karşımıza çıkan derinlik denetimi özelliği, portre modu içerisinde kullanılan ve odak noktasını öne çıkarmaya yarayan bir teknoloji. Derinlik denetim özelliği sayesinde portre modu çekimlerinizde arka planı bulanıklaştırarak, ana görseli öne çıkarabiliyorsunuz. Diyafram aralığına göre çalışan yeni teknoloji sayesinde, arka planı ne kadar bulanıklaştıracağını ve ana odağınızı ne kadar öne çıkaracağınızı da siz seçmiş oluyorsunuz.

Oldukça kullanışlı bir özellik olan alan derinliği özelliğini detaylandıran kullanım, çekim kalitesini de bir hayli arttırmakta. Hatta yeni özelliğin daha önce Apple tarafından paylaşılan iPhone Xs videolarında da kullanıldığını belirtelim.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst