Web Analytics

iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj Olmuyor

  • Türkiye'nin en kaliteli mobil aygıt platformu, burada soruna cevap bulabilir, merak ettiğini sorabilirsin. Katılım ve kullanım tamamen ÜCRETSİZDİR.

Mehmet

Administratör
Katılım
12 Eki 2021
Mesajlar
4,342
Konum
Yurt Dışı
Telefon
İPhone
GSM Operatörü
Turkcell
Yaşanılan sorunun her modelde olup olmadığını bilmediğimizi belirterek başlayalım. Sadece belli cihazlarda da bu sorun yaşanıyor olabilir. Fakat kesin bir bilgi yok. Yaşanan sorunun detayına indiğimiz zaman ise şarj başlangıcında bir sıkıntı olduğu görülüyor. Telefon şarja takıldığı zaman, modeller şarj olmuyor. Genelde ekran kapalı olduğunda iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj olmuyor sorunu yaşanıyor.

Telefonun ekranın kapanmasının üzerinden 5-6 saniye geçtikten sonra takılan şarj kablosu, telefonları şarj etmiyor. Bazı kullanıcılar ekran açıkken de aynı hatayı yaşadıklarını belirtiyor ancak genel olarak ekranın kapanmasından sonra, sorunun ortaya çıktığı belirtiliyor.


iPhone XS ve iPhone XS Max Şarj Sorunu Nasıl Çözülür?​

Konu hakkında ünlü YouTuber Lewis Hilsenteger tarafından çekilmiş bir videoda var. Videoda da görebileceğiniz gibi bazı modellerde söz konusu şarj sorunu baş gösteriyor. Sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin de bazı çözüm önerileri var. Birkaç çözüm önerisinden söz edelim.

1.Yol

  • Telefonu bir kez yeniden başlatın. Ardından ayarlar menüsüne girin.
  • “Face ID ve Şifre > USB Aksesuarları” kısmına gelip, bu seçeneği de aktif hale getirin.
2.Yol

  • Telefon şarj olmuyorsa, şarj kablosunu çıkarın. Kabloyu yeniden takmadan önce telefonu bir kez yeniden başlatın. Sonrasında tekrar şarj etmeyi deneyin.
  1. Yol
  • Kullanıcılardan gelen mesajlara göre böyle bir durumda ekrana tıklamanız veya ekranı çevirmeniz gibi işlemler şarjın başlamasını sağlıyor. Fakat her cihaz için bu yöntemin geçerli olduğunu söylemek yanlış olur.
Tüm bu işlemler kullanıcıların sorunu çözme noktasında denedikleri işlemler. Yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal bir sorun mu olduğu bilinmiyor. Bu nedenle Apple açıklamasını beklemekte fayda var. Muhtemelen, kilit ekranıyla ilgili yazılımsal bir sıkıntı var.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Bu konuyu görüntüleyenler

Son Konular

Geri
Üst